Stroj

Druhý den tábora přijela delegace ze severských zemí: Terka z Norska a Zbyňa z Dánska a dovezli tajný stroj, který se ani nejlepším vědcům nepodařilo v severských zemích zastavit. Ptáte se co zastavit? Na stroji běžel odpočet. Vzpomněli si docela pozdě, protože když stroj přivezli, zbývalo necelých 8 dní. Se strojem dovezli i pytel součástek, které se do stroje daly zastrkovat. Bohužel součástky byly v dezolátním stavu, naštěstí náš expert Uhlíček dokázal pomalu, ale jistě (každý den 4 součástky opravit) a dát k dispozici našim mladým vědcům.

Hned v noci ze středy na čtvrtek se stala první nehoda. Někdo zakopl o kabel, kterým byl stroj zapojen do sítě a po spuštění alarmu se na odpočtu stroje objevili necelé dvě hodiny. Jediným způsobem, jak kabel zase zapojit bylo dostat se do strojovny. Ta byla ovšem zamčená. Zámek chtěl hesla ze čtyř radiokomunikačních stanic v okolí. Naštěstí jeden tým to stihl než stroj zkolaboval, nebo co by se stalo, když by odpočet došel na nulu. Každý tým navíc našel ve strojovně další součástky.

V sobotu klesl odpočet po jeden den. Zapnul se úsporný režim v celé laboratoři. Žádná zbytečná zábava. Naštěstí další návštěva, tentokráte jenom z Prahy, Viťas, měl s sebou i nějaký ten zdroj navíc a hele ono to fungovalo. Naneštěstí druhá návštěva z Prahy Olda si chtěl se strojem zahrát a tvrdil, že má vlastní součástku. Bohužel ta součástka velmi snížila časomíru.

Během dalšího týdne se se strojem začly dít divné věci, hodiny přibývaly a ubývaly. Nepochybně zásluhou vědců, ale že by to měli pod kontrolou, to se říct nedalo.

Ve čtvrtek přijela další delegátka ze severu Misha. Přijela urgovat. Spojením sil zápolících grantových skupinek konečně vědci nebezpečný stroj zastavili a poslali ho daleko od svých domovů.

Stroj vyrobili (abecedně): Eva, Gimli, Uhlík, Uhlíček