Matematický tábor Pikomatu 2008

Termín: neděle 29. 6. -- pátek 11. 7. 2008.

Místo: Mentaurov u Litoměřic

Adresa: Skautská základna Mentaurov, Mentaurov 225, 412 01, Litoměřice

Účastníci: Žáci šestých až devátých ročníků základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií. Mezi účastníky budou hlavně řešitelé matematického korespondenčního semináře Pikomat MFF UK. Vítán je však každý, kdo se nebojí matematiky, her a legrace.

Organizátoři: Studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a příznivci Pikomatu MFF UK.

Cena: Cena tábora je 2700 Kč. Upozorňujeme, že někteří zaměstnavatelé a odborové organizace na tábor přispívají.

Ubytování: Ubytování je v kamenné budově na postelích s vlastními spacáky.

Stravování: Stravování je zajištěno pětkrát denně. Rovněž pitný režim je zajištěn. Jídelníček schvaluje zdravotník.

Náplň: Děti mají téměř každý den výběr ze čtyř přednášek o krásách matematiky a příbuzných věd. Odpoledne a večer naplňují hry uvnitř i venku, protkané spoustou legrace a tradičních i netradičních úkolů. Chybět nebude ani kytara a táborák. Plánovány jsou též výlety za zajímavostmi blízkého okolí.

Doprava na tábor: Děti převezmou vedoucí tábora v neděli 29. června 2008 na těchto místech v těchto časech (v tabulce je uveden i čas odjezdu dopravního prostředku):

Ostrava 9.30 10.02 Aneta,Klára + Bílková,Bernatíková,Šmídová,Gavenčiak,Terešková,cestou přistoupí Měřička,Veverka
Praha 12.45 13.15 Venda + Le Long,Beránková,Bušáková,Volfová,Němý,Töpfer,Erhart Jiří,Erhart Jan,Ondrčková,Sýkora,Vonková

Přesná místa setkání:
Ostrava -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala,
Praha -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala, u pošty.

Na tato místa se dopravíte individuálně. Z těchto míst budou děti pokračovat společně s vedoucími vlakem na místo tábora. Vedoucí budou označeni vlaječkou s pojidlem tábora. Pokud jste v závazné přihlášce neuvedli místo nástupu nebo jej chcete změnit, sdělte to hlavnímu vedoucímu. Přímo na místo tábora je možno se dopravit i samostatně. V tomto případě je nutné se dostavit na nádraží Litoměřice - město v 14.45.

Při odjezdu je nutné vedoucímu odevzdat vyplněnou část C dotazníku a průkaz zdravotní pojišťovny (stačí fotokopie) dítěte.

Doporučené vybavení:

Doporučujeme vzít si na tábor zejména tyto potřeby:

spací pytel (nezbytný), oblečení dovnitř, do přírody i na sport, pláštěnku, nebo nepromokavou bundu - nutná pohodlné boty na chození, sportovní boty, přezůvky, plavky, úsměv na rtu, šátek - nutný, sluneční brýle, opalovací krém, čepici proti slunci - nutná, malý batůžek, psací potřeby + pastelky, sešit (na přednášky) a blok, ping-pongovou pálku (hraješ-li), hudební nástroj (hraješ-li), baterku, láhev na vodu, hygienické potřeby - nezapomeň ručník a kartáček na zuby, a repelent (nebo jiný prostředek proti komárům a klíšťatům - na místě je zvýšený výskyt klíšťat), léky, které dítě bere, malé kapesné, pravítko, kalkulačku.

Cesta domů:

Děti se vrátí s vedoucími zpět na stejná místa, ze kterých na tábor odjely, v pátek 11. července. Předpokládaná doba návratu je uvedena v následující tabulce:

Ostrava 16.00
Praha 14.39

Pokud chcete, aby se vaše dítě vrátilo na jiné místo (nebo v jinou dobu), upozorněte na to v části C dotazníku. Doporučujeme takovou změnu předem domluvit s hlavním vedoucím tábora.

Upozornění: Upozorňujeme rodiče, že návštěvy rodičů v táboře Pikomatu nejsou povoleny, neboť znamenají vážné narušení režimu. Působí též negativně na psychické klima v táboře. V případě nutnosti kontaktujte hlavního vedoucího.Dále upozorňujeme rodiče na to, že používání mobilních telefonů na táboře bude povoleno pouze v době osobního volna. V závažných případech lze volat přímo na mobilní číslo hlavního vedoucího.

Pojištění: Děti mají na dobu tábora sjednané úrazové pojištění.

pojidlo: