Matematický tábor Pikomatu 2007

Náplň tábora: Náplní jsou matematické i jiné přednášky, hry v přírodě, výlety do okolí, za poznáním (památky, města), kreativní činnosti (z minulých let například malování hrnečků, výroba sádrových masek, výroba deskových her), k dispozici jsou i pinpongové stoly.

Termín: neděle 12. 8. -- sobota 25. 8. 2007. Tábor tedy trvá 13 dní.

Místo: V Hříběcí (část města Horní Cerekev), jižně od Pelhřimova.

Adresa: Tábor Pikomatu MFF UK, Letní táborová základna, 394 03 Hříběcí u Horní Cerekve

Ubytování: Ve středisku DDM Pelhřimov (stejné místo jako loni). Jedná se o kamennou budovu, spaní je na postelích, ovšem je třeba vzít si s sebou vlastní spací pytel.

Stravování: Zajištěno 5× denně.

Účastníci: Žáci šestých až devátých ročníků základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií. Mezi účastníky budou hlavně řešitelé matematického korespondenčního semináře Pikomat MFF UK. Vítán je však každý, kdo se nebojí matematiky, her a legrace.

Doprava na tábor: Děti převezmou vedoucí tábora v neděli 12. srpna 2007 na těchto místech v těchto časech (v tabulce je uveden i čas odjezdu dopravního prostředku):

Ostrava 10.00 10.27 Katka (Bernatíková, Kaczmarczyk, Pecha, Šmíd, Šmídová, Terešková)
Praha 10.55 11.18 Michal (Beránková, Bušákovy, Erhart, Erlebach, Němý, Šimsa-zpět, Töpfer, Veverka, Volfová, Vonková, Zahajská, Zavřel)

Přesná místa setkání:
Ostrava -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala,
Praha -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala, u pošty.

Na tato místa se dopravíte individuálně. Z těchto míst budou děti pokračovat společně s vedoucími vlakem na místo tábora. Vedoucí budou označeni vlaječkou s pojidlem tábora. Pokud jste v závazné přihlášce neuvedli místo nástupu nebo jej chcete změnit, sdělte to hlavnímu vedoucímu. Přímo na místo tábora je možno se dopravit i samostatně. Letní táborová základna se nachází v Hříběcí u silnice směrem na Turovku po pravé straně u lesa. Vedoucí budou očekávat příjezd účastníků po 16. hodině.

Při odjezdu je nutné vedoucímu odevzdat vyplněnou část C dotazníku a průkaz zdravotní pojišťovny (stačí fotokopie) dítěte.

Cesta domů:

Děti se vrátí s vedoucími zpět na stejná místa, ze kterých na tábor odjely, v sobotu 25. srpna. Předpokládaná doba návratu je uvedena v následující tabulce:

Ostrava 15.29
Praha 14.05

Pokud chcete, aby se vaše dítě vrátilo na jiné místo (nebo v jinou dobu), upozorněte na to v části C dotazníku. Doporučujeme takovou změnu předem domluvit s hlavním vedoucím tábora.

Doporučené vybavení:

Doporučujeme vzít si na tábor zejména tyto potřeby:

spací pytel (nezbytný), oblečení dovnitř, do přírody i na sport, pláštěnku (nepromokavou bundu), pohodlné boty na chození, sportovní boty, pantofle, plavky, teplé ponožky, úsměv na rtu, šátek, sluneční brýle, opalovací krém, čepici proti slunci (raději i rezervní), hřeben, malý batůžek, psací potřeby, velký sešit a velký blok, šachy, ping-pongovou pálku (hraješ-li), slavnostní oblečení na instalaci, lupu, hudební nástroj (hraješ-li), baterku, láhev na vodu, hygienické potřeby, ručníky a repelent (nebo jiný prostředek proti komárům).

Místo tábora se nachází asi 2 kilometry od vlakové zastávky. Je možné, že část této cesty půjdou děti i se zavazadly. Z tohoto důvodu doporučujeme zabalit všechny věci do jednoho batohu (kufr a igelitové tašky nejsou vhodné).

Organizátoři: Studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a příznivci Pikomatu MFF UK.

Cena: Cena tábora je 2700 Kč.

Upozornění: Upozorňujeme rodiče, že návštěvy rodičů v táboře Pikomatu nejsou povoleny, neboť znamenají vážné narušení režimu. Působí též negativně na psychické klima v táboře.

Vše potřebné je pro děti zajištěno, proto doporučujeme jen malé kapesné (asi tak 200 až 300 Kč). Abyste předešli případným ztrátám, nedávejte dětem s sebou žádné cenné předměty, kalkulačky jsou zbytečné.

Pokud dítě bere speciální léky, které neobsahuje táborová lékarnička -- alergie \dots, nezapomeňte je přibalit.

Stravování na táboře začíná večeří v neděli 12. srpna.

Dále upozorňujeme rodiče na to, že používání mobilních telefonů na táboře bude povoleno pouze v době osobního volna. V závažných případech lze volat přímo na mobilní číslo hlavního vedoucího 605 062 837.

Další informace: na adrese: Pikomat, KPMS MFF UK, Sokolovská 83, 186 75 Praha 8
e-mail:

Pojidlo: