Tábor Pikomatu 2005

Matematický tábor Pikomatu 2005 v Deskách

Termín:

úterý 19. 7. – sobota 30. 7. 2005. Tábor tedy trvá 12 dní.

Místo: V obci Desky nedaleko Kaplice.

Adresa: Tábor Pikomatu MFF UK, Taborová základna Desky, Náves, 382 41 pošta Kaplice

Ubytování: V chatičkách a budově bývalé školy. Je nutné vzít si s sebou vlastní spací pytel.

Stravování: Zajištěno 5× denně. Skladba jídelníčku vychází z tradic české kuchyně, pečlivě však dbá na dodržení moderních zásad zdravé výživy.

Účastníci: Žáci šestých až devátých ročníků základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií. Mezi účastníky budou hlavně řešitelé matematického korespondenčního semináře Pikomat MFF UK. Vítán je však každý, kdo se nebojí matematiky, her a legrace.

Náplň: Přednášky o krásách matematiky. Výlety na zajímavá místa v okolí. Bojové i nebojové hry v přírodě. Viz též loňský tábor.

Doprava na tábor: Děti převezmou vedoucí tábora v úterý 19. července 2005 na těchto místech v těchto časech (v tabulce je uveden i čas odjezdu dopravního prostředku):

Brno 11.20 11.25 Gimli (Šormová)
České Budějovice 15.00 15.10 Lenka,Olda (Růžička, Vaváčková)
Ostrava 8.20 8.46 Gimli (Bílková, Kaluža, Mohelníková, Motloch, Švidrnochová) + Vaňhara
Praha 12.00 12.23 Lenka,Olda (Belyaeva, Bílek, Bušáková, Donát, Klimoš, Peksová, Šanda, Töpfer)

Přesná místa setkání:
Brno -- hlavní nádraží ČD, nástupiště,
České Budějovice -- autobusové nádraží,
Ostrava -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala,
Praha -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala, u pošty.

Na tato místa se dopravíte individuálně. Z těchto míst budou děti pokračovat společně s vedoucími vlakem na místo tábora. Vedoucí budou označeni vlaječkou s pojidlem tábora. Pokud jste v závazné přihlášce neuvedli místo nástupu nebo jej chcete změnit, sdělte to hlavnímu vedoucímu.

Při odjezdu je nutné vedoucímu odevzdat vyplněnou část C dotazníku a průkaz zdravotní pojišťovny dítěte.

Cesta domů:

Děti se vrátí s vedoucími zpět na stejná místa, ze kterých na tábor odjely, v sobotu 30. července. Předpokládaná doba návratu je uvedena v následující tabulce:

Brno 16.34
České Budějovice 13.00
Ostrava 19.02
Praha 14.39

Pokud chcete, aby se vaše dítě vrátilo na jiné místo (nebo v jinou dobu), upozorněte na to v části C dotazníku. Doporučujeme takovou změnu předem domluvit s hlavním vedoucím tábora.

Doporučené vybavení:

Doporučujeme vzít si na tábor zejména tyto potřeby:

oblečení dovnitř, do přírody i na sport, pláštěnku, pohodlné boty na chození, sportovní boty, pantofle, plavky, teplé ponožky, úsměv na rtu, šátek, sluneční brýle, opalovací krém, čepici proti slunci (raději i rezervní), hřeben, malý batůžek, psací potřeby, velký sešit a velký blok, šachy, provázky, nitě, hadřík, šicí potřeby, látka o rozměrech přibližně 1 m × 0,5 m, asi 70 cm krejčovské gumy, hudební nástroj (hraje-li), baterku, láhev na vodu, hygienické potřeby, ručníky a repelent (nebo jiný prostředek proti komárům).

Místo tábora se nachází asi 3 kilometry od autobusové zastávky. Je možné, že část této cesty půjdou děti i se zavazadly. Z tohoto důvodu doporučujeme zabalit všechny věci do jednoho batohu (kufr a igelitové tašky nejsou vhodné).

Upozornění:

Upozorňujeme rodiče, že návštěvy rodičů v táboře Pikomatu nejsou povoleny, neboť znamenají vážné narušení režimu. Působí též negativně na psychické klima v táboře.

Doporučujeme opatřit oblečení našitou nebo natištěnou značkou (případně jménem či monogramem) dítěte. Děti často své věci ztrácejí a nepoznají, že jim ztracené patří. Dobré je opatřit děti seznamem věcí, které si berou s sebou.

Vše potřebné je pro děti zajištěno, proto doporučujeme jen malé kapesné (asi tak 200 až 300 Kč). Abyste předešli případným ztrátám, nedávejte dětem s sebou žádné cenné předměty, kalkulačky jsou zbytečné.

Stravování na táboře začíná večeří v úterý 19. července.

Dále upozorňujeme rodiče na to, že používání mobilních telefonů na táboře bude povoleno pouze v době osobního volna. V závažných případech lze volat přímo na mobilní číslo hlavního vedoucího 721 450 288.

Organizátoři: Studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a příznivci Pikomatu MFF UK. Hlavní vedoucí je Karel Pazourek.

Cena: Cena tábora je 2900 Kč. Upozorňujeme, že některé podniky nebo odborové organizace svým zaměstnancům na tábory přispívají.

Další informace: na adrese: Pikomat, KPMS MFF UK, Sokolovská 83, 186 75 Praha 8
e-mail:

Předběžné přihlášky posílejte co nejdříve, nejpozději do 15. května. Přihlášku je možné podat i e-mailem, stačí uvést jméno a příjmení účastníka, adresu a telefon.

Pojidlo:

[[Image(tabor/2005/old-img/mapa_hh_s.jpg)]]

[[Image(tabor/2005/old-img/mapa_h_s.jpg)]]

[[Image(tabor/2005/old-img/mapa_s_s.jpg)]]