Tábor Pikomatu 2004

Matematický tábor Pikomatu 2004 ve Spálenci

Termín:

pondělí 16. 8. – neděle 29. 8. 2004. Tábor tedy trvá 14 dní.

Místo: Mlýn Spálenec u Vysokého Mýta, na břehu říčky Loučná.

Adresa: Tábor Pikomatu MFF UK, Mlýn Spálenec 185/III, 566 01 Vysoké Mýto.

Ubytování: V budově bývalého mlýna. Spaní na postelích příp. matracích s prostěradlem. Je nutné vzít si s sebou vlastní spací pytel.

Stravování: Zajištěno 5× denně. Skladba jídelníčku vychází z tradic české kuchyně, pečlivě však dbá na dodržení moderních zásad zdravé výživy.

Účastníci: Žáci šestých až devátých ročníků základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií. Mezi účastníky budou hlavně řešitelé matematického korespondenčního semináře Pikomat MFF UK. Vítán je však každý, kdo se nebojí matematiky, her a legrace.

Náplň: Přednášky o krásách matematiky. Výlety na zajímavá místa v okolí. Bojové i nebojové hry v přírodě. Viz též loňský tábor.

Doprava na tábor: Děti převezmou vedoucí tábora v pondělí 16. srpna 2004 na těchto místech v těchto časech (v tabulce je uveden i čas odjezdu dopravního prostředku):

Brno 11.20 11.40 Gimli
Ostrava 10.30 10.51 šaman
Plzeň 9.40 10.03 Eva
Praha 11.40 12.03 Olda
Tábor 9.05 9.26 Mája
Vysoké Mýto 15.00 všichni

Přesná místa setkání:
Brno -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala, poblíž pokladen,
Ostrava -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala,
Praha -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala, u pošty,
Plzeň -- nádraží ČD,
Tábor -- nádraží ČD,
Vysoké Mýto -- zastávka ČD Vysoké Mýto město.

Při odjezdu je nutné vedoucímu odevzdat vyplněnou část C dotazníku a průkaz zdravotní pojišťovny dítěte.

Cesta domů:

Děti se vrátí s vedoucími zpět na stejná místa, ze kterých na tábor odjely, v neděli 29. srpna. Předpokládaná doba návratu je uvedena v následující tabulce:

Brno 16.05
Ostrava 17.02
Plzeň 18.01
Praha 15.58
Tábor 17.48
Vysoké Mýto 13.00

Doporučené vybavení:

Doporučujeme vzít si na tábor zejména tyto potřeby:

spací pytel (nezbytný), oblečení dovnitř, do přírody i na sport, pláštěnku, pohodlné boty na chození, sportovní boty, pantofle, plavky, teplé ponožky, úsměv na rtu, šátek, sluneční brýle, opalovací krém, čepici proti slunci (raději i rezervní), hřeben, malý batůžek, psací potřeby, velký sešit a velký blok, šachy, provázky, nitě, hadřík, obrázek cvrčka, hudební nástroj (hraje-li), baterku, láhev na vodu, hygienické potřeby, ručníky a repelent (nebo jiný prostředek proti komárům).

Místo tábora se nachází asi 2,5 kilometru od vlakového nádraží. Z tohoto důvodu doporučujeme zabalit všechny věci do jednoho batohu (kufr a igelitové tašky nejsou vhodné).

Upozornění:

Upozorňujeme rodiče, že návštěvy rodičů v táboře Pikomatu nejsou povoleny, neboť znamenají vážné narušení režimu. Působí též negativně na psychické klima v táboře.

Doporučujeme opatřit oblečení našitou nebo natištěnou značkou (případně jménem či monogramem) dítěte. Děti často své věci ztrácejí a nepoznají, že jim ztracené patří. Dobré je opatřit děti seznamem věcí, které si berou s sebou.

Vše potřebné je pro děti zajištěno, proto doporučujeme jen malé kapesné (asi tak 200 až 300 Kč). Abyste předešli případným ztrátám, nedávejte dětem s sebou žádné cenné předměty, kalkulačky jsou zbytečné.

Stravování na táboře začíná večeří v pondělí 16. srpna.

Dále upozorňujeme rodiče na to, že používání mobilních telefonů na táboře bude povoleno pouze v době osobního volna. V závažných případech lze volat přímo na mobilní číslo hlavní vedoucí 777 616 822.

Organizátoři: Současní i budoucí studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Cena: Cena tábora je 2700 Kč včetně 19% DPH. Rozhodli jsme se předpokládanou cenu nezvýšit, přestože od jejího vyhlášení byla zákonem změněna sazba DPH z 0% na 19%, což znamená, že nakonec dostaneme o 19 % méně, než jsme předpokládali.

Kontakt: na adrese: Pikomat, KPMS MFF UK, Sokolovská 83, 186 75 Praha 8
e-mail:

Předběžné přihlášky posílejte nejpozději do konce dubna. Přihlášku je možné podat i e-mailem.

Pojidlo:

[[Image(tabor/2004/img/mapa_hh_s.jpg)]]

[[Image(tabor/2004/img/mapa_h_s.jpg)]]

[[Image(tabor/2004/img/mapa_s_s.jpg)]]

[[Image(tabor/2004/img/mapa_p_s.jpg)]]