Soustředění Pikomatu Junior 2024

Termín

pátek 10. 5. – neděle 12. 5. 2024

Místo a ubytování

V Praze na skautské základně Křížek.
Souřadnice: 50.0840600N, 14.4631500E.
Adresa: Pitterova 2892/1, 130 00, Praha 3 Žižkov

Spát se bude v budově na matracích, je nutné mít vlastní spacák.

Stravování

První zajištěné jídlo bude sobotní snídaně. Páteční večeři si tedy, prosím, vezměte vlastní. Končit budeme nedělním obědem.

Účastníci

Účastníkem může být každý řešitel Pikomatu Junior. (Tj. každý, kdo v letošním ročníku odevzdal alespoň jednu úlohu.) Soustředění Pikomatu Junior je určeno pro žáky 3.–6. tříd. Mohou na něj jet i mladší děti, ale jejich přihlášení s námi, prosíme, předem konzultujte (teleofnicky či po e-mailu). Jde nám hlavně o zkušenost s akcemi bez rodičů a schopnost číst.

Přihlášení probíhá přes účastnické účty zde.

Kapacita akce je omezena na 20 účastníků, o přijetí rozhoduje čas přihlášení.

Potřebné dokumenty

Sraz

V pátek 10. 5. v 17:30 na Hlavním nádraží v Praze u výtahů z metra. Alternativně je možné připojit se v 18:00 u skautské základny samotné.

V neděli 12. 5. v 14:30 na Hlavním nádraží u výtahů z metra. Alternativně je možné odpojit se v 14:00 u skautské základny samotné.

Cena

Cena za celý víkend pro jednoho účastníka je 700 Kč. V ceně je zahrnuto ubytování, stravování, materiál na hry a tričko z akce na památku.

Částku můžete zaplatit buď hotově na místě, anebo převodem na účet 1465717014/3030, do zprávy pro příjemce uveďte jméno řešitele.

Doporučené vybavení

Vhodné oblečení na tři dny, sportovní boty do přírody, přezůvky, pokrývka hlavy, zubní pasta s kartáčkem a jiné hygienicé potřeby, poznámkový sešit, psací a rýsovací potřeby, čelovka, spacák (karitmaku netřeba), hrníček, páteční večeře, oblíbená desková/karetní hra, potřebné dokumenty.

Náplň

Program bude obsahovat čtyři matematické přednášky na různá témata, která nevyžadují žádné speciální znalosti, ale podněcují logické a kreativní uvažování. Věříme, že obtížnost (příliš vysoká ani příliš nízká) nebude pro nikoho překážkou. Na přednáškách bude vždy více organizátorů, aby se mohli účastníkům věnovat individuálně.

Kromě přednášek se budou konat pohybové, strategické a deskové hry. V neděli proběhne týmová logicko-matematická soutěž.

Pro zájemce bude možnost se v neděli ráno zúčastnit mše.

Organizátoři a kontakty

Organizátory jsou studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, dále pak bývalí řešitelé studující jiné vysoké školy nebo talentovaní starší středoškoláci.

e-mail:
na adrese: Pikomat, KPMS MFF UK, Sokolovská 83, 186 75 Praha 8

Hlavní vedoucí: Ludmila Hana Houfková

  • absolvované kurzy: Zdravotník zotavovacích akcí (ZDrSEM), skautský Vůdcovský kurz (VLK Quo Vadis)
  • předchozí zkušenosti s prací s dětmi 1. stupně ZŠ: 8 let ve vedení skautského oddílu mladších členů (z toho 3,5 roku jako hlavní vedoucí), studium konzervatoře s praxí výuky v ZUŠ
  • telefon: 723 915 272

Zdravotník: František Steinhauser

  • absolvovaný kurz: Zdravotník zotavovacích akcí
  • telefon: 778 031 404

Dále se na organizaci podílejí: David Hájek, Antonín Hejný, Vít Kaděra, Tereza Kubínová, Magdaléna Mišinová, Lucie Votrubová

Více se o nás můžete dočíst zde.