Tábor Pikomatu 2006

Matematický tábor Pikomatu 2006 v Hříběcí

Termín: sobota 19. 8. -- sobota 2. 9. 2006. Tábor tedy trvá 14 dní.

Místo: V Hříběcí (část města Horní Cerekev), jižně od Pelhřimova.

Adresa: Tábor Pikomatu MFF UK, Letní táborová základna, 394 03 Hříběcí u Horní Cerekve
V údajích rozeslaných poštou je uvedeno chybné PSČ**

Ubytování: Ve středisku DDM Pelhřimov. Jedná se o kamennou budovu, spaní je na postelích, ovšem je nutné vzít si s sebou vlastní spací pytel.

Stravování: Zajištěno 5× denně. Skladba jídelníčku vychází z tradic české kuchyně, pečlivě však dbá na dodržení moderních zásad zdravé výživy.

Účastníci: Žáci šestých až devátých ročníků základních škol a odpovídajících ročníků gymnázií. Mezi účastníky budou hlavně řešitelé matematického korespondenčního semináře Pikomat MFF UK. Vítán je však každý, kdo se nebojí matematiky, her a legrace.

Náplň: Přednášky nejen o krásách matematiky. Výlety na zajímavá místa v okolí. Bojové i nebojové hry v přírodě.

Doprava na tábor: Děti převezmou vedoucí tábora v sobotu 19. srpna 2006 na těchto místech v těchto časech (v tabulce je uveden i čas odjezdu dopravního prostředku):

Ostrava 10.30 10.58 Pausa (Štoček, Terešková) + Pecha (přistoupí v Hranicích)
Praha 12.00 12.23 Lenka,Olda (Belyaeva, Bílek, Bušákovy, Nájares, Pivoňková, Veverka, Zelinka) + Olšák,Vaváčková (přistoupí v Táboře)

Přesná místa setkání:
Ostrava -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala,
Praha -- hlavní nádraží ČD, odjezdová hala, u pošty.

Na tato místa se dopravíte individuálně. Z těchto míst budou děti pokračovat společně s vedoucími vlakem na místo tábora. Vedoucí budou označeni vlaječkou s pojidlem tábora. Pokud jste v závazné přihlášce neuvedli místo nástupu nebo jej chcete změnit, sdělte to hlavnímu vedoucímu. Přímo na místo tábora je možno se dopravit i samostatně. Letní táborová základna se nachází v Hříběcí u silnice směrem na Turovku po pravé straně u lesa. Vedoucí budou očekávat příjezd účastníků po 16. hodině.

Při odjezdu je nutné vedoucímu odevzdat vyplněnou část C dotazníku a průkaz zdravotní pojišťovny dítěte.

Cesta domů:

Děti se vrátí s vedoucími zpět na stejná místa, ze kterých na tábor odjely, v sobotu 2. září. Předpokládaná doba návratu je uvedena v následující tabulce:

Ostrava 15.01
Praha 14.01

Pokud chcete, aby se vaše dítě vrátilo na jiné místo (nebo v jinou dobu), upozorněte na to v části C dotazníku. Doporučujeme takovou změnu předem domluvit s hlavním vedoucím tábora.

Doporučené vybavení:

Doporučujeme vzít si na tábor zejména tyto potřeby:

spací pytel (nezbytný), oblečení dovnitř, do přírody i na sport, pláštěnku, pohodlné boty na chození, sportovní boty, pantofle, plavky, teplé ponožky, úsměv na rtu, šátek, sluneční brýle, opalovací krém, čepici proti slunci (raději i rezervní), hřeben, malý batůžek, psací potřeby, velký sešit a velký blok, šachy, ping-pongovou pálku (hraješ-li), hudební nástroj (hraješ-li), baterku, láhev na vodu, hygienické potřeby, ručníky a repelent (nebo jiný prostředek proti komárům).

Místo tábora se nachází asi 2 kilometry od vlakové zastávky. Je možné, že část této cesty půjdou děti i se zavazadly. Z tohoto důvodu doporučujeme zabalit všechny věci do jednoho batohu (kufr a igelitové tašky nejsou vhodné).

Upozornění:

Upozorňujeme rodiče, že návštěvy rodičů v táboře Pikomatu nejsou povoleny, neboť znamenají vážné narušení režimu. Působí též negativně na psychické klima v táboře.

Doporučujeme opatřit oblečení našitou nebo natištěnou značkou (případně jménem či monogramem) dítěte. Děti často své věci ztrácejí a nepoznají, že jim ztracené patří. Dobré je opatřit děti seznamem věcí, které si berou s sebou.

Vše potřebné je pro děti zajištěno, proto doporučujeme jen malé kapesné (asi tak 200 až 300 Kč). Abyste předešli případným ztrátám, nedávejte dětem s sebou žádné cenné předměty, kalkulačky jsou zbytečné.

Stravování na táboře začíná večeří v sobotu 19. srpna.

Dále upozorňujeme rodiče na to, že používání mobilních telefonů na táboře bude povoleno pouze v době osobního volna. V závažných případech lze volat přímo na mobilní číslo hlavního vedoucího 721 450 288.

Organizátoři: Studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze a příznivci Pikomatu MFF UK.

Cena: Cena tábora je 2900 Kč. Upozorňujeme, že některé podniky nebo odborové organizace svým zaměstnancům na tábory přispívají.

Další informace: na adrese: Pikomat, KPMS MFF UK, Sokolovská 83, 186 75 Praha 8
e-mail:

Předběžné přihlášky posílejte co nejdříve. Přihlášku je možné podat i e-mailem, stačí uvést jméno a příjmení účastníka, adresu a telefon.

Pojidlo: